gospodarstwa agroturystyczne

agroturystyka | polana

agroturystyka

polana


Opis Dojazd Zdjęcia Udogodnienia Kontakt

wyżywienie wypoczynek Puszcza Park Lwów

Polana

woj.: Lubelskie
kraina.: - Wyżyna Lubelska
powiat: biłgorajski
gmina: Tereszpol
miejscowość: Tereszpol
link do strony: Polana
Twój notes:

Prawdopodobnie zawędrowałeś aż na Kresy Wschodnie.

Witamy w gospodarstwie agroturystycznym Polana na Roztoczu. Dom nasz jest zbudowany na wzgórzu blisko lasu i dwóch szlaków turystycznych. Z tarasu rozpościera się widok w promieniu 15km. na Puszczę Solską i Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy. "Polana" w całości przeznaczona jest dla gości.

Jan Brzechwa pisał: "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie..." Ale gdzie to jest? Jak się okazuje całkiem niedaleko!!! Drogi internauto, z pewnością zadałbyś mi pytanie, co mogę zwiedzić będąc w tych stronach? A ja na to odpowiem tak: Jeżeli chcesz się spotkać oko w oko z naturą to nie mogłeś lepiej trafić. Roztoczański Park Narodowy jest wezwaniem dla turystów, czego dowodem są liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe. Tak wielu dziko rosnących roślin nie spotkasz nigdzie indziej. Powalone drzewa pokryte mchem są prawdziwym symbolem natury. Widok pól usłanych zbożami a wśród nich wplecione wsie są inspiracją dla wielu poetów i myślicieli... Jeżeli chcesz zwiedzać zabytki kultury zapraszam Cię do odwiedzenia Kościółka na wodzie mieszczącego się w Zwierzyńcu oraz Muzeum Roztoczańskiego, zagrody chłopskiej w Guciowie, tamy na rzece Szum i najstarszych dębów w Górecku Kościelnym lub Zamościa zwanego Padwą Północy. Wojna także postawiła spory ślad na tych ziemiach pozostawiając wiele historii i licznych cmentarzy w Sochach Osuchach Zwierzyńcu...

Wybierając się do nas nie zapomnij zabrać paszportu by móc zwiedzić piękny Lwów (150km ,wyjazd zorganizowany z przewodnikiem na jeden dzień ok.100zł.)

Dla dzieci jest plac zabaw z huśtawkami, karuzelą i piaskownicą. Można grać w siatkówkę lub tenisa stołowego. W pochmurne dni polecamy dużą świetlicę (mały skansen), grila pod dachem. Gospodarz organizuje piesze wycieczki w labirynt lessowych wąwozów. Gospodyni zaprasza chętnych na kuchnię regionalna i tradycyjna. Polecamy kameralny wypoczynek dla rodzin, są dwa oddzielne pozimy domu, rodzina zajmuje jeden poziom do wyłącznej dyspozycji.. Blisko jest las pełen grzybów (mamy własną suszarnię grzybów) i jagód. Miłośnikom kajaków polecamy spływy na Tanwi lub Wieprzu. Zawsze służymy radą i pomocą by wolny czas, u nas spędzony, mijał przyjemnie i chciało się tu wrócić. Nasze gospodarstwo jest laureatem III nagrody w ogólnopolskim konkursie "Zielone Wakacje".

  Usługi gastronomiczne  
Obiadokolacja 20zł od osoby (Wyżywienie nie jest obowiązkowe).

  Ważne informacje  
Do dyspozycji gości przygotowano dwa samodzielne domy - Polana: na parterze: trzy pokoje, kuchnia,łazienka, salon z kominkiem, na piętrze: trzy pokoje, łazienka, aneks kuchenny. Na skarpie: 4 pokoje, salon z kominkiem i aneksem kuchennym, łazienka. Ilość miejsc: 28

  Dostępność  
Całoroczny

  Ceny  
Cena od zł: 25
Cena do zł: 50

   powrót do listy    


kwatery prywatne

Wybierz województwo:

Szukaj w serwisie: