__________Info

Gwda Wielka to duża miejscowość położona w malowniczej dolinie rzeki Gwda, która łączy się z jeziorem Wielimie, Studnica, Wierzchowo i Smoleńska tworząc niepowtarzalny szlak spływów kajakowych. W niewielkiej odległości ( około 1,5 km) znajdziecie państwo jezioro Wielimie i 4,5 km jezioro Dołgie z wyjątkowo czystą wodą, plażą gdzie codziennie w sezonie odbywają się dyskoteki i zabawy z barem gastronomicznym. W jeziorach jak i w rzece są różnorodne ryby ( raj dla wędkarzy) natomiast w lasy obfitują w bogactwo grzybów i jagód.

W pobliżu jest gospodarstwo rybackie, gdzie można nabyć świeżą rybę i pstrąga hodowlanego. Wśród przepięknych lasów w otoczeniu egzotycznych drzew oraz krzewów można przemierzać krainę pagórków, wzgórz i jezior pięcioma szlakami rowerowymi. Nasze gospodarstwo położone jest w odległości 7 km od Szczecinka przy trasie Szczecinek- Słupsk- Bydgoszcz. W wiosce jest bar gastronomiczny są 4 sklepy , gdzie można dokonać zakupów art. Spożywczych i przemysłowych. W Szczecinku nad jeziorem Trzesiecko jest plaża miejska z wypożyczalnią sprzętu do pływania. Po jeziorze pływa statek wycieczkowy do przewozu turystów.
W Białym Borze i Kowalewku są stadniny koni, gdzie pod nadzorem instruktorów można korzystać z jazdy konnej.

Jeżeli ktoś chce odpocząć z daleka od zgiełku miejskiego w ciszy i spokoju to serdecznie zapraszamy do naszego gospodarstwa.