Agroturystyka Gospodarstwa agroturystyczne

__________Info

 

 

Cieszyno to niewielka wioska turystyczna położona na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, wśród lasów i licznych jezior, oraz wzgórz morenowych, niezwykle atrakcyjna dla wczasowiczów. W odległości około 100m od gospodarstwa, znajduje się duże jezioro Siecino z pierwszą klasą czystości wody, gdzie można złowić sandacza, okonie, węgorze i rzadko spotykaną sielawę. W lasach grzybiarze znajdują prawdziwki, rydze, podgrzybki, można też spotkać dziko żyjące zwierzęta, orła, czarnego bociana. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, czy tez uprawiania turystyki.

Na tzw. Gęsiej łączce nad jeziorem jest strzeżona plaża z wydzielonym miejscem do kąpieli, pomost oraz wypożyczalnia sprzętu do pływania. Można też zjeść posiłki w barze na plaży.

Dla wczasowiczów pragnących aktywnie wypocząć proponujemy spływy kajakowe po licznych rzekach i jeziorach, jazdę konną czy przejażdżki bryczką po pięknych zakątkach Drawskiego Parku Krajobrazowego. Dla wczasowiczów lubiących turystykę rowerową polecamy trasę dookoła jeziora Siecino, która biegnie skrajem Drawskiego Parku Krajobrazowego, gdzie można spotkać liczne zabytki ryglowe architektury kościelnej, pałace, parki i pomniki przyrody. Trasa 26 km rozpoczyna się w Złocieńcu prowadzi do Cieszyna i dalej lasem do Połczyna Zdroju.
Wyżywienia nie prowadzimy, jest możliwość sporządzenia posiłków we własnym zakresie dokonując zakupów w sklepie obok naszej posesji. Można też wykupić wyżywienie w ośrodkach wczasowych lub skorzystać z miejscowego baru gastronomicznego.

Atrakcje:
-zjazd starych motocykli (różne konkursy)
-jazda konna
-paintball
-dni Złocieńca, szanty nad Drawą
-Jarmark kultury mieszkańców Pojezierza Drawskiego
-regaty żeglarskie
-turnieje sportowe

 

 

Gospodarstwa agroturystyczne


mapa_woj

Agroturystyka - ranking stron gospodarstw agroturystycznych
Counter

 

 Agroturystyka © Katalog e-agro.pl

info | gospodarstwo | domki | cennik | dojazd | kontakt