__________Info

Nasze gospodarstwo agroturystyczne "U Ewy" usytuowane jest na obrzeżach miasta - Kalisz Pomorski (do centrum miasta jest 1500m). W pobliżu posesji nie ma żadnych zabudowań. Bogactwem tej ziemi jest urozmaicona rzeźba terenu ukształtowana przez lądolód skandynawski ze wzgórzami morenowymi, oraz lasy i liczne dworskie parki krajobrazowe z zabytkami przyrody jak dęby bezszypułkowe i szypułkowe, buki i lipy drobnolistne, aleja dębowa w Dębsku. Atrakcją dla gości są trzy jeziora w samym mieście a największe jezioro Bobrowo Wielkie ze strzeżoną plażą miejską.

Dla aktywnie wypoczywających gości proponujemy wycieczki rowerowo-piesze po wyznaczonych szlakach turystycznych, spływy kajakowe szlakiem im. Karola Wojtyły po rzece Drawie. Ciekawy szlak turystyczno-szkoleniowy zaczyna się i kończy przy stadionie z informacjami o różnych zjawiskach i zabytkach przyrodniczych. Do dyspozycji gości są łódki, kajaki, rower wodny oraz trampolina dla dzieci i dorosłych. W Kaliszu Pomorskim są korty tenisowe, a do zwiedzania stary zamek, obecnie hotel. Ponadto warto zobaczyć:
- Kalisz Pomorski- kościół z XVIII w
Ruiny zamku z 1912 r.
- Borowo - czynna elektrownia wodna z XIX w
- Biały Zdrój- ryglowy kościół klasyczny
- Dębsko- kościół z II połowy XIX w z dzwonem żeliwnym po renowacji w 2013r.
- Giżyno- ryglowy kościół z XVIII z dzwonem spiżowym z 1822r
- Stara Studnica- spichlerz ryglowy z XIX w

 Gospodyni, w 2004 roku otrzymała I nagrodę od Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Drawskiego za najlepsze gospodarstwo agroturystyczne.

Wyróżnienie w konkursie dla najlepszego usługodawcy w branży turystcznej w 2006 i 2010 roku.

Gospodarze posługują się również językiem niemieckim.

Mimo licznie przybywających turystów wciąż miejsce to kryje niepowtarzalne uroki i niepowtarzalną gościnność.